Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Snilleblixtarnas Vänner och lokala kontaktpersoner som finns i stora delar av Sverige

Utbildare och Informatör - Snilleblixtarnas Vänner

Ulf Brauer
070-799 40 49
ulf.brauer@snilleblixtarna.se

Eva-Britt Petersson
070-875 80 59
evabritt.petersson@snilleblixtarna.se

Styrelse - Snilleblixtarnas Vänner

Styrelseordförande

Leif Wrenkler – Svenska Uppfinnareföreningen
0707-226611
leif.wrenkler@snilleblixtarna.se

info@snilleblixtarna.se 

Styrelseledamot (kassör)

Anita Åkesson – Svenska Uppfinnareföreningen
070-6430085
anita.akesson@snilleblixtarna.se

Styrelseledamöter – övriga

Renée Berglund
renee.berglund@snilleblixtarna.se

Carina Lengbrant Malmberg – Teknikcollege Skåne
carina.lengbrantmalmberg@skane.se

Martin Olsson – KomTek Katrineholm
martin.olsson@katrineholm.se

Johan Rådmark
jradmark@gmail.com

Linda Rönnbäck – Teknikcollege Norrbotten
linda.ronnback@iucnorr.se

Blekinge län

Karlskrona-Nättraby Lärcentrum
Yngve Hansson
yngve.hansson@karlskrona.se

Dalarnas län

Malung-Sälens kommun
Lars-Olov Kristiansson ”Krigarn”
krigarn@malung-salen.se

Gävleborgs län

Hudiksvall kommun KomTek – Glada Hudik
Li Magnusson
li.magnusson@hudiksvall.se

Skåne län

Utbildare för hela Skåne
Ulf Brauer
070-799 40 49

ulf.brauer@snilleblixtarna.se

Landskrona kommun
Edward Gallo
edward.gallo@pysslingen.se

Ängelholms kommun
Cristian Rydberg
Christian.Rydberg@engelholm.se

Teknikcollege Skåne – hela länet
Carina Lengbrant Malmberg
carina.lengbrantmalmberg@skane.se

Teknikcollege Hässleholm
Marie Gårdemyr
marie.gardemyr@hassleholm.se

Stockholms län

Haninge kommun
Eva Hartell
eva.hartell@haninge.se

KomTek Botkyrka
Katarina Ranung
mailto:katarina.ranung@botkyrka.se

KomTek Järfälla
Roger Viklund
komtek@jarfalla.se

KomTek Lidingö
Fia Juréen
fia.jureen@lidingo.se

Norrtälje kommun
Pythagoras Industrimuseum

Erika Grann
erika@pythagorasmuseum.se

Södertälje kommun
Lena Fager
lena.fager@brunnsangskolan.se

Sundbybergs stad
Cecilia Thörnblom
cecilia.thornblom@sundbyberg.se

Sörmlands län

KomTek Katrineholm
Martin Olsson
martin.olsson@katrineholm.se 

Värmlands län

Hagfors kommun
Karin Nilsson
mailto:karin.nilsson@hagfors.se

Västerbottens län

Umeå kommun, Curiosum
Petra Hellgren,
petra.hellgren@umu.se

Västernorrlands län

KomTek Örnsköldsvik
Ulrica Westin
ulrica.westin@ornskoldsvik.se
Monica Hållberg
monica.hallberg@ornskoldsvik.se

Västmanlands län

Fagersta kommun
Kickie Svensson
kickie.svensson@fagersta.se

Övriga Sverige

Snilleblixtarnas Vänner

Ulf Brauer, utbildare och informatör
070-799 40 49
ulf.brauer@snilleblixtarna.se

Eva-Britt Petersson, utbildare och informatör
070-875 80 59
evabritt.petersson@snilleblixtarna.se

Leif Wrenkler (styrelseordförande)
0707-226611
leif.wrenkler@snilleblixtarna.se

Senast uppdaterad: